Ferplast

Eğer bir yavru köpek yerine sizi parçalara ayıracak bir aslan yavrusu aldığınızı düşünmeye başladıysanız, bu endişenizi bir kenara bırakabilirsiniz. Bu davranış aylar geçtikçe giderek azalsa da, yavru köpeklerin ellerimizi ısırmasının birkaç nedeni vardır. Her halükarda, bunu düzeltmek için birkaç ipucu veriyoruz.

Öncelikle yavru köpeklerin ellerinizi ısırmasının tamamen normal olduğunu söylemeliyiz. Bu onların büyüme sürecinin bir parçası ve bu, asla sizin agresif bir hayvan yetiştirdiğiniz anlamına gelmez. Yavru köpeklerin dişleri çıkarken bir şeyleri çiğnemeye gereksinim duyarlar. Ellerinizi kurtarmak için yaşamlarının bu dönemine uygun çiğnenebilir oyuncaklar bulabilirsiniz.

Ferplast’ın GoodBite Natural adıyla köpekler için farklı şekillerde ve farklı kokularda çiğnenebilir oyuncaklar tasarlamasının nedeni budur. Çubuk veya kemik şeklindeki bu oyuncakları köpeğinizle oynamak veya dikkatini ellerinizden farklı bir yöne çekmek için kullanabilirsiniz. Doğal, zehirleyici olmayan ve biyolojik olarak bozunan bileşenlerden üretilen bu oyuncaklar yavru köpeklerinizin ağız sağlığı için katkı sunarken köpeklerinizin dişlerini güçlendirip tartar oluşumunu da azaltır. Bu oyuncaklar yutulduklarında herhangi bir sağlık sorununa yol açmazlar. XS ve S oyuncaklardan sadece birkaç aylık olan yavru köpeğiniz için daha uygun olanı seçin.

Nesneleri ısırma ve çiğneme, yavru köpeğiniz için etrafındaki dünyayı ve çevreyi keşfetmesinin bir yoludur. Bunun için ona asla kızmayın ve köpeğinizin dişlerinin tamamlandığı dönem olan 18. ay civarında bu davranışın daha az, daha seyrek olacağını ve kaybolacağını unutmayın. Isırmaya meraklı olan yavru köpekler, genelde annelerinden daha iyi aylık olmadan ayrılanlardır; bu erken dönemde yetişkin köpekler genellikle yavrularına ısırmamayı ve ne zaman ısırmayı bırakması gerektiğini öğrettikleri için bu dönem onların eğitimi için önemlidir.

Her halükarda, bir yavru köpeğin ellerinizi ısırdığını gördüğünüzde yapmanız ve yapmamanız gereken şeyler şunlardır:

Ona kızmayın. Eğer gerekirse, sert bir şekilde HAYIR deyin. Ellerinizi yavru köpeğin önünde sallayarak onunla alay etmeyin. Kısacası, onun bu davranışına çok fazla önem göstermeyin. Ayrıca BIRAK gibi bir sesli komut da belirleyebilirsiniz ve yavru köpeğiniz avını bıraktığında ona bir ödül verebilirsiniz.

Köpeğinizin dikkatini o an yaptığı şeyden farklı bir yöne çekmek için beklenmedik bir ses çıkarmayı deneyin. Yavru köpeğiniz ısırmaya başlamadan hemen önce elinize GoodBite Natural kemikleri ya da çubukları gibi bir oyuncak alın. Sizi ısırdıktan SONRA ona oyuncak vermeyin zira oyuncağın iyi davranışın ödülü zannedebilir. Yavru köpeğinizin ayakkabı ya da giyecek gibi oyuncak dışı nesnelerle oynamasına asla izin vermeyin, HERHANGİ bir ayakkabı ya da giyecekle oynamanın doğru bir şey olduğunu düşünebilir.

Eğer ellerinizi ısırmaya devam ederse, ayağa kalkın ve onunla oynamayı bırakın. Oyunun bittiğini göstermek için kollarınızı bağlayın ve gerekirse odadan ayrılın.

Yavru köpeğiniz sizin onun lideri olduğunuzu ve talimatlarınızı dinlemesi gerektiğini anlamak zorunda. Onunla çekişme içine girmek faydasız olur. Bunun sonucunda sizi lideri olarak değil, eşit seviyede görür ve bu da köpeğinizi daha fazla ısırmaya teşvik eder.

Kaynak: Yavru Köpeğiniz Ellerinizi Neden Isırıyor?

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sırayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
  • Görsel
  • SKU
  • Reyting
  • Stok
  • Availability
  • Açıklama
  • İçerik
  • Ağırlık
  • Boyut
  • Ek Bilgi
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıya tıklayın
Karşılaştır