Ferplast

Maltız veya Malta köpeği, özellikle yaşlılar ve çocuklar tarafından en çok sevilen ve en iyi bilinen köpek ırklarından biridir. Olabildiğince tatlı ve melek gibi görünümüyle beyaz bir yün yumağına benzemesinin yanı sıra Maltız, her zaman etrafınızda sizi izleyecek sevimli ve herkesin kucaklayıp sevmek istediği bir köpek arayışında olanlar için de gerçek bir dosttur. Hadi gelin, bu küçük dostumuz hakkında biraz daha bilgi edinelim.

İsmine bakıp da onu Malta’dan gelmiş bir köpek sanmayın. O bir İtalyan; daha doğrusu, adını eski Sicilya kenti Melita’dan alıyor. Hayat dolu, keskin görüşlü ve zeki oluşları sayesinde, limanlarda ve gemilerde fare yakalama işi bu dostlarımıza verilmiştir.

Anatomik açıdan, Maltız küçük bir köpek olup boyu 25 cm’yi ve ağırlığı da 4 kiloyu geçmez. Uzun, ipeksi ve parlak beyaz tüyleriyle kolayca ayırt edilir ve bazen küçük siyah gözlerinin üzerinde de çıkan bu tüyler onlara şaşkın, sevimli bir görünüm kazandırır. Bu köpeklerin küçük, yuvarlak burnu, kaba, pembe dili karşısında kim sevmeden durabilir?

Zayıf görünümlerine aldanmayın, oldukça kuvvetli ve kararlıdır; sahiplerine sadık olan bu köpekler ailelerini gölge gibi takip ederler ve onları her şeyden ve herkesten korumaya hazırdırlar. Oyuncu ve sabırlı bir ırk olan Maltız çocuklarla da çok güçlü bir bağ oluşturur. Küçük çocuklarınız Maltız köpeklerinde dostluğu bulacak ve onlarla çok mutlu anlar paylaşacaklardır.

Maltız köpeklerinin önemli özelliklerinden biri de zekasıdır: Çok çabuk öğrenirler ve mükemmel gözlemcidirler; işte bu nedenle çoğu zaman mükemmel koruma köpekleri olarak nitelendirilirler. Öyle ki, en ufak bir ses duysalar hemen havlamaya başlayabilirler!

Bu ırk, apartman hayatına çok iyi uyum gösterse de, tıpkı çoktan Ferplast’ın maskotlarından biri olmuş Trilly gibi öğleden sonraları dışarıda olmaya bayılıyor. İster tasmalı olarak isterse sevimli With Me taşıma çantasında olsun dostu Nicole ile birlikte şehri turlamayı çok seviyor. Ayrıca, salona Laura adlı “mumyayla” gitmeyi ve orada konforlu Fiore kanepesine oturup kendisi diğer müşterilere sevdirmekten de çok hoşlanıyor. 

Siz de bu tatlı şeye, bu beyaz yün yumağına aşık olmadınız mı?

Kaynak: Çocuk Dostu Bir Köpek : MALTIZ

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sırayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
  • Görsel
  • SKU
  • Reyting
  • Stok
  • Availability
  • Açıklama
  • İçerik
  • Ağırlık
  • Boyut
  • Ek Bilgi
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıya tıklayın
Karşılaştır