Ferplast

Bir kedi sahibi olmak, tonlarca pozitif etki yaratır ve ruh halinizi geliştirerek fiziksel ve zihinsel refahınıza katkıda bulunabilir. Eğer pamuk topunuz gerçek bir vahşiyse ve her uyarıcıya gereğinden fazla tepki veriyorsa, her şey başlangıçta umulandan daha karmaşık olabilir. Hiperaktif bir kedi yavrusunu evcilleştirmek imkansız değil, aşağıdaki ipuçlarını takip etmeniz yeterli.

Kedinizin enerjisi hakkında endişe etmenize gerek yok: Dostunuzun eşyalara, kişilere ve diğer evcil hayvanlara olan ilgisi, üst düzey zeka ve canlılık göstergesidir. Peki, ne zaman gerçekten endişe duymanız gerekir?

Tüm kedigiller gibi yavru kediler de tüm gün boyunca uyumaya ve dinlenmeye, güneş batarken daha aktif olmaya eğilimlidir. Bu nedenle, eğer kediniz akşamları olağandan daha neşeli ve şen şakraksa, özellikle de bu, genellikle daha dazla ilgi ve sevgiye ihtiyaç duyan bir kediyse korkmayın.

Diğer taraftan, eğer kürklü dostunuz hareketli ve durmadan oynuyorsa, asla yorulmuyorsa, her yere tırmanıyorsa, her zaman eşyaları yere düşürüyorsa ve akranlarından daha az uyuyorsa, tebrikler! Kediniz büyük ihtimalle hiperaktif. Yavru kedileri annelerinden çok erken ayırmak ve onlara yeteri kadar ilgi göstermemek, bu sorunun nedenleri olabilir. İnsanlar gibi kediler de davranış kurallarını annelerinden öğrenir. Bir yavru kedi, annesi olmadan büyüdüğünde, telaşlı bir yetişkin olabilir, hatta bazen agresif tutum da sergileyebilir.

Hiperaktif bir kediyi sakinleştirmek, düşündüğünüzden daha kolay. Bunun sırrı, hem uyarıcı hem de eğlenceli bir ortam yaratmak. Ona yaylılardan Ferplast’ın beklenmedik bir şekilde hareket eden hareketli çubuklu ve küçük askılı Raptor’u dahil kauçuktan üretilmiş olanlara kadar farklı oyuncaklar verin (böylelikle dikkatini dağıtabilir ve yıkıcıdan ziyade yapıcı bir tutum içinde oyun oynayabilir). Bunu yakalamaya çalışmak, kusursuz bir fiziksel ve zihinsel egzersiz ve güçlü stres karşıtı aktivitedir.

Ferplast’ın balık tutma çubukları, doğal fiber ve kumaştan üretilmiş tahta çubuklu eğlenceli bir oyuncaktır. Bu oyuncağı hareket ettirebilir ve bunu yakalamaya çalışan kedinizin zıplamasını sağlayabilirsiniz.

Kapları, oyuncakları ve elbette tırmalama tahtası gibi kedinizin kişisel eşyalarının bulunduğu küçük bir köşe hazırlayarak, evinizi kedilere karşı dayanıklı hale getirebilirsiniz. Tırmalama tahtasını bir kanepenin yanına koyarak kedinizi buna saldırmaktan alıkoyabilirsiniz ya da bir pencere yakınına koyarak kediniz manikür yaparken camdan dışarı izlemesini ve bölgesini kontrol etmesini sağlayabilirsiniz.

Çok aşırı sevgi diye bir şey olmadığını söylememize gerek yok. Yavru kedinizle iletişim kurmanız önemli, böylelikle sevildiğini bilecektir. Bu onu sakinleştirecektir.

Kaynak: Hiperaktif Bir Kediyi Sakinleştirmenin Yolları

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sırayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
  • Görsel
  • SKU
  • Reyting
  • Stok
  • Availability
  • Açıklama
  • İçerik
  • Ağırlık
  • Boyut
  • Ek Bilgi
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıya tıklayın
Karşılaştır