Ferplast

Kedinizle uyumak sağlıklıdır. Bu, Scottsdale/Arizona’daki Mayo Clinic Uyku Bozuklukları Merkezi’nce doğrulandı.

Bazı insanlar yataklarını evcil hayvanlarıyla paylaşmayı severken bazıları bunun sağlıklı olmadığını düşünür. Artık bilim, evcil hayvanla uyumanın sağlığınız için iyi olduğunu kanıtladı.

Uyku bozukluklarıyla ilgili bu önemli merkez tarafından yapılan çalışmalara göre, kedinizle veya köpeğinizle uyumanız sağlığınız için faydalı. Eğer belirli bir süredir düzenli olarak evcil hayvanınızla birlikte uyuyorsanız, kürklü dostlarla yatağı paylaşmanın terk edilmesi zor bir alışkanlık olduğunu ve eğer bir süre yatakta yatmalarına izin verdiyseniz evcil hayvanınızı buna son vermeye ikna etmenin neredeyse imkansız olduğunu bilirsiniz. Bazı yavrular sakin uyumaz ve uyku sırasında çok sık hareket ederken bazıları sahiplerinin yanına usulca kıvrılırlar ve tüm gece uyurlar.

Peki, kedinizle uyumanız neden iyidir? Mayo Clinical Proceedings’te yayınlanan çalışmalara göre, genellikle evcil hayvanlarıyla uyuyan evcil hayvan sahipleri, kendilerini daha güvende, daha rahatlamış hissediyor ve daha güzel bir uyku çekiyor. Çalışmada görüşleri alınan kişilerin %41’i köpekleriyle veya kedileriyle birlikte daha iyi uyuduklarını belirtti.

Bir evcil hayvanın fiziki varlığı, sahibinin hem fiziksel hem de zihinsel olarak rahatlamasına yardımcı oluyor. Bu etki, sahip tek başına yaşıyorsa çok daha belirgin oluyor. Zira kürklü dostunuzu yatağa almanız yalnızlığınızı ve kaygılarınızı yenmenize yardımcı oluyor. Mutlu ve rahatlamış bir şekilde uyanmak için yatağınızı bu teklifi geri çevirmeyeceğinizi tahmin ettiğimiz kürklü dostunuzla paylaşmayı deneyin.

Eğer yatağınızda kedinize veya köpeğinize yer açmak için sabırsızlanıyorsanız, Ferplast’ın harika bir önerisi var: Kediniz / köpeğinizin için Ferplast’ın içinde ince tabaka dolgu bulunan ve mutlu uykular için kusursuz olan NANNA battaniyesi gibi küçük bir minder sererek evcil hayvanınız için bir köşe oluşturun. Her mevsime uygun olan NANNA battaniyenin bir yüzü ilkbahar ve yaz ayları için kusursuz olan pamuktan, diğer yüzü de daha soğuk aylar için pelüştendir. Düşük ısıda makinede yıkanabilme özelliği sayesinde kullanımı da kolaydır. Kedileriniz için en kusursuz minder olan NANNA 70, yatağınızda dostunuza bir köşe açmak için en uygun boyuttur.

Hâlâ evcil hayvanınızın sizinle uyumasına izin verip vermemekten emin değil misiniz? Biz, izin vermeniz gerektiğinden eminiz. Tatlı rüyalar!

Kaynak: Kedinizle Uyumak İyi Mi Yoksa Kötü Mü?

Gösterilecek alanları seçin. Diğerleri gizlenecek. Sırayı yeniden düzenlemek için sürükleyip bırakın.
  • Görsel
  • SKU
  • Reyting
  • Stok
  • Availability
  • Açıklama
  • İçerik
  • Ağırlık
  • Boyut
  • Ek Bilgi
Karşılaştırma çubuğunu gizlemek için dışarıya tıklayın
Karşılaştır